TUDJ MEG MINDENT FELNŐTT ÉS IFI EDZÉSEINKRŐL
Zen Bu Kan Kempo (Kempo jelentése: ököl törvénye)
A Zen Bu Kan Kempo karate modern harcművészeti stílus. Alapítója Harnos Imre hanshi (10. dan), Ausztráliában élő nagymester. Európai képviselője Lévai László Hanshi 8. danos nagymester.
Már maga az elnevezés is izgalmas: egyfelől „Harcos szellem templomaként” fordítható, míg mások szerint inkább a „Szellem által vezérelt harc” fordítás a helyes. Ezen japán eredetű szavak egymás mellettisége pedig tükörfordításban teljesen értelmetlennek tűnik. Talán csak azok érthetik meg a szavak mögött rejlő választ, akik részesei a Zen Bu Kan Kempo által közvetített értékrendnek.
De miért is olyan különleges a Zen Bu Kan Kempo?
Jelenleg ez az egyetlen olyan harcművészeti stílus, ami foglalkozik állóharccal, földharccal, önvédelemmel, formagyakorlatokkal és töréstechnikákkal egyaránt.
Alapítása dr. Harnos Imre nevéhez fűződik. Noha már 1966-ban kísérletet tett a stílus meghonosítására hazánkban, az akkori politikai rendszer államellenesnek ítélte, így ténylegesen csak a ’80-as években kezdődhetett meg az oktatása.
Ő maga ekkora már rengeteg hasonló stílusban ért el sikereket: hét stílusban (Judo, Shotokan Karate, Ju-Jitsu, Kyokushin Karate, Shorinji Kempo, Tae Kwon Do, Kempo Karate Do) ért el legalább 2. dan szintet. Profi harcosként 15 országban 74 pénzdíjas mérkőzésből 72-t megnyert.
Az akkori harcok szabályai nagyon hasonlítottak a jelenlegi ketrecharc szabályrendszeréhez. Küzdelmei során azt vette észre, hogy egyik stílus sem volt önmagában elég hatékony eszköz a győzelemhez, így a különböző stílusok technikáit ötvözve megalakította az első magyar „kevert harcművészeti” stílust, a Zen Bu Kan Kempo-t.
Sokszínűsége miatt, mindenki saját maga alakíthatja ki küzdelmi stílusát, lényegében önmagára formálva a Kempo-t. A harcosok számos versenyszabályzat szerint versenyezhetnek, így mindenki megtalálhatja azt a részt, amiben leginkább fejlődni szeretne, hiszen nálunk egyaránt megtalálhatók a kis és nagykesztyűs MMA-s küzdelmek, a földharc küzdelmek, fegyveres és pusztakezes formagyakorlatok és az önvédelmi versenyszámok.
Fontos továbbá, hogy a kemény harcok mellett nagy hangsúlyt fektetünk a szellemi és lelki fejlődésre is. Így válik a Kempo egy eszközzé illetve egy úttá önmagunk megismeréséhez, határaink feltérképezéséhez, hogy mindezen tudás birtokában jótékonyan szolgáljuk azt a közösséget, amiben élünk.
A Zen Bu Kan Kempo nagy hangsúlyt fektet a gyerekek nevelésére. A Zen Bu Kan Kempot gyakorló gyerekek tökéletes biztonságban edzhetnek, miközben fejlődik mozgáskoordinációjuk, koncentrációs képességük és személyiségük. A gyerekek az edzések folyamán megismerkednek a Zen Bu Kan Kempo mozgásrendszerével, mindezt játékos formában.
Minden érdeklődőt várunk szeretettel edzéseinken!